Yavru Köpek İsimleri

Köpek isimleri
İsim nedir?
Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce isim var, peki köpeğiniz için olası isimleri nasıl BULUYORSUNUZ ve ardından doğru olanı seçtiğinizden nasıl emin oluyorsunuz?

Düşündüğünüz isimlerin sayısını azaltmanın bir yolu, köpeğiniz için istediğiniz isim TÜRÜ ile başlamaktır.

Şaşırtıcı olabilir, ancak tüm evcil hayvan adlarının yarısından fazlası ya insan adları ya da takma adlardır. İnsanlar büyük ölçüde hayvanlarını kendilerine verecekleri gibi adlandırırlar. İsimlerin beşte biri, evcil hayvanın görünümüne veya kişiliğine dayanmaktadır. Kara bir köpek Arap veya Zeytin olur ve aktif köpek Speed veya Dash olur.

Bir isme karar vermek için bazı ipuçları
İşte köpeğiniz için bir isim seçerken bazı yararlı ipuçlarımız. Lütfen seçeceğiniz ismin günde onlarca kez seslenmek, övmek ve belki de azarlamak için kullanılacağını unutmayın.

Evcil hayvanın kolayca tanıyabileceği bir isim seçin. Hayvanlar bir veya iki heceli isimlere daha iyi tepki verir.
Hem söylemesi kolay hem de söylemekten mutlu olacağınız bir isim seçin. Köpekler için, kulağa Hayır, bekle, Otur, Gel, Yat veya Getir gibi standart komutlar gibi gelen isimlerden kaçının. Örneğin, "Bayır" muhtemelen "Hayır"a çok yakındır. Köpekler için benzer sesli kelimeler arasındaki farkı çözmesi için zor olabilir.


Uzun bir isim seçiyorsanız, kısaltılmış versiyonu aklınızda bulundurun. Uzun bir isim kaçınılmaz olarak kısaltılacaktır, ancak başlangıçta aradığınız etkiyi bozabilir.
Evcil hayvanın cins mirası, bazı yararlı ilhamlar sağlayabilir. Örneğin Almanca (Çobanlar, Dachshunds ve Schnauzer), Fransızca (Poodle), İskoç (Terrier) veya İrlandalı (Wolfhounds ve Setters).
Köpeğinizin davranışını incelemek için birkaç gün beklemek doğru ismi seçmenize yardımcı olabilir.
Evcil hayvanla birlikte büyüyecek bir isim seçin. Örneğin, "Minik" tam yetişkin bir köpek için daha az uygun olabilir.
Bunun dışında maceracı olun! Evcil hayvanlara isim vermek, çocuklara isim vermekten çok daha fazla esnekliğe sahiptir, burada akran grubu kabulü, ad ve soyadların karıştırılması ve baş harflerin nasıl görünebileceği düşünülmelidir.

En popüler köpek isimleri


Bu isimleri mezunlarımız ( https://bobikoleji.com/mezunlar%C4%B1m%C4%B1z ) sayfasından rahatlıkla bulabilirsiniz.
En önemlisi, sesinizde sevgi olduğu sürece bir köpeğin ona ne ad verirseniz verin yanıt vereceğini unutmayın!


Bobi Koleji İzmir Köpek Eğitim Merkezi
Halil Alper DİNÇER