Kedilerle en iyi anlaşan köpekler hangileridir?

Kedilerle Anlaşan 8 Köpek Cinsi

Köpekler genellikle arkadaş canlısı canlılardır ve diğer hayvanlarla iyi geçinirler.

Beagle'lar, kedilerle uyumlu en iyi köpek ırklarından biridir.

Birçok insan, TV şovlarının klişeleri sayesinde köpeklerin ve kedilerin ölümcül düşmanlar olduğuna inanıyor. Gerçek şu ki, kediler ve köpekler bir arada var olabilir ve hatta en iyi arkadaş olabilirler. Kedilerle uyumlu köpek ırkları listesinden seçim yapın, ardından her iki evcil hayvanı da eğitmeye ve beslemeye odaklanın.

Belki kediniz için yeni bir refakatçi istersiniz ya da zaten bir kediniz varken aileye bir köpeği alırsınız. Hem köpek hem de kedi sever iseniz, kedilerle uyumlu köpek ırkları arasından seçim yapmanız en doğrusu olacaktır. Tedbirli tanıtımlar ve eğitimler sayesinde tüylü arkadaşlarınızın sosyalleşmesine ve birbirlerine alışmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bu makale, kedilerle uyumlu sekiz köpek ırkını tartışacaktır.

Labrador Retriever

Bu ırklara ayrıca sevgiyle “Labs” denir. Enerjik, dışa dönük ve iyi huylu yaratıklardır. Kedinize kıyasla devasalar ama inanılmaz derecede sevecenlerdir. Kedinizi kolayca kendi kedileri olarak kabul edeceklerdir. Ayrıca, doğası gereği kıskanç değildirler ve yerlerini kedinizle kolayca paylaşabilirler. Kedi arkadaşınız da arkadaş canlısı Labrador ile alanını paylaşabilmelidir.

Golden Retriever

Golden Retriever yavru kedi ile tanışır.  Köpek ve kediyi birlikte barış içinde yaşamaları için eğitin.

Golden Retriever'lar oynaklıkları ile tanınırlar. Onlar iyi huylu, nazik bir cinstir. Nezaketleri ve uyarlanabilir yapıları, kedinizle arkadaş olmalarını ve onu bir aile üyesi olarak kabul etmelerini kolaylaştırır. Bununla birlikte, eğlence için diğer hayvanları kovalamaya meyilli olduklarından, oyunculukları bir dezavantaj olabilir. Kedinizi kovalamamaları için bazı başlangıç ​​eğitimlerine ihtiyaçları vardır. Başarılı bir şekilde eğitildiklerinde, kedinizle çok iyi bir arkadaş olacaktır.

Golden Retriever'lar da uyarlanabilir ve itaatkardır, bu nedenle kolayca öğretilebilir ve eğitilebilirler. Oyunculukları, sevecen doğaları ve empatileriyle tam bir neşe paketidirler.

Beagle'lar

Beagle'lar, kedilerle uyumlu en iyi köpek ırklarından biridir. Köpekler genellikle arkadaş canlısı canlılardır ve diğer hayvanlarla iyi geçinirler. Olağanüstü koku alma duyuları nedeniyle, avcılar tarafından yönetilen büyük sürüler halinde avlanmak üzere yetiştirildiler. Bu nedenle, diğer hayvanlarla uyumlu ve dostane olmaları onlar için çok önemliydi.

Beagle'lar genellikle kaygısızdır ve birlikte yaşamak için harika arkadaşlardır. Birçok hayvana karşı arkadaş canlısı oldukları için kedilerle de arkadaş canlısıdırlar. Kedinizi sürülerinin bir üyesi olarak görecekler. Samimi yapıları onları aileye sağlıklı bir katkı yapar.

Puglar

Bir Pug günde en az iki sefer 20 dakikalık egzersiz seansına sahip olmalıdır.  Pug'ın ağırlığını korumaya yardımcı olmak için orta derecede egzersiz çok önemlidir. Pug başka bir sevimli cinstir ve kediniz için ideal bir tüylü arkadaş olabilir. Ayrıca küçüktürler ve boyutları kediyle oynamayı kolaylaştırır.

 Kedi, köpeği kabul ettiği sürece çok çabuk iyi arkadaş olabilirler. İnsanlar uzaktayken, kediniz ve köpeğiniz birbirleriyle bağ kurabilir ve oynayabilir. Gezmek onların doğasında var ve bu yüzden kediyi kovalarken onları strese sokmanıza gerek yok. Puglar küçük ve tatlı huylu olduklarından, hamster gibi diğer küçük evcil hayvanların yanında da güvendedirler.

Basset Hound

Basset Hounds sakin ve tembel bir yapıya sahiptir.

Basset tazıları da tazılar gibi kokulu tazılardır ve sürüler halinde avlanmak için yetiştirilirler. Uzun gövdeleri ve kısa bacakları olduğu için yavaş hareket ederler. Yavaş hareketleri, kedinizin daha az korkmuş hissetmesini ve onlarla arkadaş olma olasılığını artırır, bu da onları kedilerle uyumlu en iyi köpek ırklarından biri yapar. Basset tazıları genellikle diğer canlılara karşı kolay ve sakindir. Bu nedenle, kedinizle de arkadaş canlısı olacaklar. Ayrıca, rahat yapıları, kedinizi onlarla kucaklaşmaya davet edecektir. Rahat olmasına rağmen, bu cins eğitim sırasında biraz inatçıdır. Eğitim biraz zaman alabilir, ancak bir kez tamamlandığında, vazgeçilmez olur.

Kaniş

Kanişin eğitilmesi kolaydır, çok eğlencelidir ve oldukça enerjiktir. Çoğu zaman insanlarla birlikte olmayı severler ve kesinlikle bir köpek kulübesinde olmaktan nefret ederler. Kanişler üç boyutta mevcuttur: standart, minyatür ve oyuncak. Her üç tür de kedi arkadaşınız için uyumlu oyun arkadaşlarıdır. Hepsi çok zeki ve eğitilmesi kolaydır. Minyatür ve oyuncak kanişler kabaca kedilerle aynı boyutlardadır. Bu nedenle, kediler onlardan daha az korkar ve hızlı bir şekilde sıkı sıkıya bağlı bir bağ oluşturabilirler. Ayrıca çok koruyucudurlar ve kedinizi korumak için ellerinden geleni yapacaklardır. Bol miktarda egzersize ihtiyaçları vardır ve günlük olarak aktif olduklarında en iyi davranışlarını sergileyeceklerdir. Onları günlük yürüyüşlere çıkarmak ve onlarla oynamak ilişki dinamiklerini iyileştirecektir.

Maltese Terrier

Köpekler için günlük bir rutin oluşturmak, onlara bakmayı, tuvalet eğitimini ve ayrılık kaygısı korkularını azaltmayı kolaylaştırır.

Maltalılar genellikle kedilerle aynı boyda olduklarından, birçok kedi onlardan daha az korkar ve onların yanında kendini daha rahat hisseder. Oyuncak ırkının özü olarak bilinirler. Sevgi dolu ve iyi kalplidirler. Ayrıca dinlenmeyi veya etrafta dolaşmayı severler ve kedinizin aktiviteleri hakkında endişelenmezler. Bu nedenle, kedinizin peşinden giderek kaos yaratmaları konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Kedileriniz koltukta yatarken Malta'nın uzun kürküyle oynayacak. Kediniz Maltalılarınızı rahatsız etmemek için eğitildikten sonra ikisi barış içinde yaşayabilir.

King charles spaniel

Cavalier King Charles Spaniel doğası gereği tembeldir, ancak son derece sevecen ve çok oyuncudur.  Bu ırk, ilk kez köpek sahipleri için beş mükemmel köpek ırkı listesinde yer alıyor. Bu cins köpekler sevecen, nazik ve uyumludur. Küçük boylarına rağmen korkusuz kişilikleri vardır. Kediler küçük olmaları nedeniyle onlardan korkmazlar. Cavalier King Charles spanielleri sevecen, itaatkar ve dostane kucak köpekleri olarak yetiştirilir. Hem insanlarla hem de diğer hayvanlarla anlaşırlar. Böylece hem çocuklarınızla hem de kedilerinizle uyumlu olacaktır.

Bobi Koleji İzmir Köpek Eğitim Merkezi

Halil Alper DİNÇER