Köpeklerimize güvenli oyuncak nasıl alınır ?

Köpeklerimiz için nasıl zararsız oyuncaklar alırız veya tehlikeli bir sahteyi önleriz
Evcil Hayvanların Ebeveynleri için Akıllı Online Alışveriş Temelleri
Güvenilir Evcil Hayvan Markalarını Tanıyın
Mahalle Evcil Hayvan Mağazanızda Araştırma Yapın
Çevrimiçi Alışveriş Yaparken Yardımcı Olabilecek Üçüncü Taraf Satıcılardan Kaçının
Yorumları Sağlıklı Bir Şekilde Okuyun
Doğrudan Kaynaktan Alışveriş Yapmayı Düşünün
Sahte ve tehlikeli eleme ürünleri çevrimiçi pazara daha önce hiç olmadığı gibi sızıyor . Ancak endişeli bir evcil hayvan ebeveyni olarak, kendinizi ve evcil hayvanlarınızı korumak ve genel olarak daha bilinçli bir tüketici olmak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır.
İnternette gezinirken aklınızda bulundurmanız gereken bazı alışveriş uygulamalarını ve bazı ipuçlarını size göstereceğiz.
Evcil Hayvanların Ebeveynleri için Akıllı Online Alışveriş Temelleri
Güvenilir Evcil Hayvan Markalarını Tanıyın
Yavru köpeğinize yeni oyuncaklar veya malzemeler satın alırken, yapılacak ilk şey güvenilir markalara dikkat etmektir. Genelde hangi markaları önerdiklerini görmek için veteriner hekiminiz, köpek eğitmeniniz (benim gibi), evcil hayvan dükkanı sahibinizle konuşarak bu markalar hakkında bilgi edinebilirsiniz.
En kaliteli markaları ve taşıdıkları ürün gruplarını bilmek, müşteri hizmetleri olması, daha güvenli oyuncaklar ve oyundaki en iyi ürün garantilerine giden yolda ilerlemenize yardımcı olacak en iyi yoldur. Bu markalar, güvensiz evcil hayvan ürünleri satın almaya veya itibarsız perakendecilere karşı ilk savunma hattınızdır.
Güvenilir evcil hayvan markalarımdan bazıları:
Kong
Dış Hound
OYNA
Batı Paw
Chuckit!
Etik Hayvan
Mamut
HuggleHounds
Booda
Bunların haricinde Alman malı olan veya orjinal olan (Çin hariç) avrupa ülkesi patentli her malzemeyi kontrollü olarak alabilirsiniz.
Mahalle Evcil Hayvan Mağazanızda Araştırma Yapın
Online alışveriş yapmak uygun olsa da, Pet shop mağazaları da en iyi köpek markalarının çoğunu stoklamaktadır. Tabi güvendiğiniz satıcıysa. Bir mağazaya girmek, kendiniz için bir ürünü görmenizi ve hissetmenizi, başkalarıyla karşılaştırmanızı ve bilinçli bir karar vermenizi sağlar.
Özellikle, daha küçük, yerel mağazalarda, yavrularınız için en iyi olan oyuncaklar veya malzemeler hakkında uzman tavsiyesi, öneriler ve ipuçları sunabilecek bilgili personelin bulunması ve çoğunun alışveriş yaptıktan sonra satın alabileceğiniz web siteleri olması muhtemeldir. Ne istediğinizi bilin. En iyisi, alışveriş yaparken yerel ekonominizi kontrol edin. ( Köpek eğitimi )
Çevrimiçi Alışveriş Yaparken Yardımcı Olabilirseniz Üçüncü Taraf Satıcılardan Kaçının
Amazon'daki her üçüncü taraf satıcı güvenilmez olmasa da, çevrimiçi olarak sahte ürünler satın almaya karşı kendinizi korumanın en iyi yolu, üçüncü taraf satıcılara karşı dikkatli olmaktır. Bunu yapmak için, onları nasıl tanımlayacağınızı bilmeniz gerekir .
Bu basit sorular, Amazon gibi bir sitede izlediğiniz ürünün üçüncü taraf bir satıcı tarafından satılıp satılmadığını anlamanıza yardımcı olabilir.
Ürünün fiyatı çok düşük mü?
Sevkiyat yurt dışından gönderilecek mi?
Gönderi varış tarihi gerçekten uzak görünüyor mu (altı hafta gibi)?
Tüm ürün incelemeleri kısa bir süre içinde mi bırakılmış veya benzer bir dil kullanılarak mı yazılmıştır?
Giriş kötü dilbilgisi ile mi yoksa bozuk İngilizce mi yazılmış?
Satıcının Amazon dışında bir kolay t0-find şirket web sitesi var mı?
Aynı ürün, sitenin başka yerlerinde farklı satıcı adları altında mı satılıyor?
Düşündüğünüz satıcının kolayca erişilebilen bir web sitesi varsa, listeledikleri ürün makul şekilde fiyatlandırılır ve çok çeşitli incelemeler varsa, gerçek fırsatı satın alma olasılığınız daha yüksektir.
Çevrimiçi alışveriş yaptığınız her yerde, aşağıdaki kırmızı bayraklardan herhangi birine sahip bir listede dikkatli olun:
Kötü dilbilgisi, kırık İngilizce veya kafa karıştırıcı açıklamalar
Ürün hakkında sınırlı ayrıntı
Ürün malzemelerinin güvenliğinden bahsedilmiyor
Bozuk bağlantılar
Açıkça yanlış veya yanıltıcı iddialar
Eksik veya aceleyle yazılmış SSS yanıtları
Kötü yazılmış yorumlar
Kısa bir süre içinde yayınlanan incelemelerin tümü

Bobi Koleji İzmir Köpek eğitim merkezi
Halil Alper DİNÇER