Köpekler kurabiye ve Simit yer mi ?

Köpekler Simit ve kurabiye Yiyebilir mi?

Çoğunlukla köpeklerimize hiç düşünmeden ekmek veriyoruz, peki köpekler simit ve kurabiye de yiyebilir mi? Köpeklerin yemesi güvenli olan bazı türler olsa da, genellikle köpeklerinize simit vermekten kaçınmanız önerilir. Burada bir parça simit herhangi bir büyük soruna neden olma ihtimali olmasa da, bazı simitler köpekler için güvenli olmayan maddeler içerir. Örneğin, haşhaş tohumu ve sarımsak gevreği köpekler için kötüdür. Hala köpeğinize simitinizden bir parça vermeyi planlıyorsanız, en azından herhangi bir ek sos, tatlandırıcı veya baharat olmadan sade olduğundan emin olmalısınız.

Simit ve Kurabiye Köpekler İçin Neden Kötüdür

Simit, karbonhidrat ve glüten bakımından yüksektir, her ikisi de köpeklerde halsizliğe neden olabilir ve hızlı kilo alımına ve obeziteye yol açabilir. Buna karşılık, kilo alımı, diyabet, kalp hastalığı ve pankreatit gibi çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir.

Simitlerin çoğunu köpeklerinizden uzak tutmalısınız çünkü onlar için kötü olan maddeler içerirler. Örneğin, soğan simitleri kesinlikle sınırsızdır çünkü soğan köpekler için oldukça zehirlidir. Simitlerde bulunan ve köpekler için iyi olmayan diğer malzemeler arasında haşhaş tohumu ve kuru üzüm bulunur; bunlardan birini köpeklerin yemesi çok tehlikelidir.

Köpekler İçin Zararlı Simit ve kurabiyeler

Tipik olarak yediğimiz kurabiyeler sade değildir. Onları kızartıyoruz ve tereyağı, reçel, krem ​​peynir vb. Ekliyoruz. Bu soslar bizim için uygun olabilir, ancak köpeğiniz için iyi değiller. Tereyağı ve krem ​​peynir gibi yiyecekler yağ açısından zengindir ve köpeklerin sağlıklı olması gereken türden yağlar değildir.

Ek olarak, birçok krem ​​peynir ezmesi, köpekler için zehirli olabilecek soğan ve diğer çeşnileri içerir. Reçel kesinlikle söz konusu değildir çünkü şeker oranı yüksektir ve şekersiz çeşitler bile genellikle köpekler için zehirli tatlandırıcılar içerir. Bir simidin tadını çıkarıyorsanız ve köpeğiniz bir ısırık için yalvarıyorsa, onlara hiç vermeyin ve onlara havuç, muz , yoğurt , yumurta , kavun gibi sağlıklı yiyecekler verin.

Hayır, Köpekler Simit ve kurabiye Yiyemez

Simitler ve sosları köpekler için iyi değildir. Bu yüzden onlara herhangi bir şey vermekten kaçının. Güvende olmak için, köpekler için uygun olan farklı insan maması türleri hakkında tavsiye almak için her zaman veterinerinize danışmalısınız. Ayrıca, yalvaran köpeğinize her teslim olduğunuzda ve ona bir ödül verdiğinizde, onu gelecekte de yapmaya devam etmeleri için cesaretlendirdiğinizi unutmayın.

Bu, çeşitli nedenlerden dolayı kötü bir alışkanlıktır. Bu sadece can sıkıcı değil, aynı zamanda köpekleriniz, bazı yiyecekleri köpekler için sağlıksız olduğunun farkında olmayan diğer insanlardan yiyecek isteyebilir. Bu çok tehlikeli durumlara yol açabilir, bu yüzden ne pahasına olursa olsun bundan kaçının!

Bobi Koleji İzmir Köpek eğitim Merkezi

Halil Alper DİNÇER