Köpekler için 5 Eğlenceli Oyun

Köpekler için 5 Eğlenceli Oyun Köpekler için 5 Eğlenceli Oyun Bobi Koleji

Köpekler sadece eğlenmek istiyor! Ciddi eğitim tüm köpekler için önemli olmakla birlikte, oyun süresi de aynı derecede önemlidir. Oyunları eğitime de dahil edebilirsiniz, ancak bazen eğlence sadece eğlence ile ilgili olabilir.

Oyun zamanı köpeğinize egzersiz ve zihinsel uyarım sağlar. Ayrıca köpeğinizle bağ kurmanın harika bir yoludur. Köpeğinizle oyun oynamak da can sıkıntısını ve beraberinde gelen olası davranışsal sorunları önlemeye yardımcı olabilir.

Bazı oyun türleri iç mekanda oyun oynamak için harikadır, diğerleri ise açık alan gerektirir. Çoğu çocuklar köpeklerle oynamak isterler, bu köpeğimiz için harika bir andır. Bu oyunları köpeğinize nasıl oynayacağınızı öğretmek için de kullanabilirsiniz. Tabii ki, bu oyunları oynamadan önce köpeğinizin bazı temel komutları bilmesi yararlı olacaktır.

Köpeğiniz için her gün onu eğlendirebilecek eğlenceli oyunlara göz atın.

Getir

Birçok köpeğin doğal bir içgüdüsü vardır. İyi bir “getirme oyunu” hemen hemen her yerde oynanabilir. Bu oyunu yumuşak bir oyuncakla, açık havada bir top veya diskle çitle çevrili bir alanda oynayın.

Halat Çekme

Birçok köpek gerçekten iyi bir halat çekme oyununun tadını çıkarır. Onlara enerji ve doğal yırtıcı içgüdüsü için bir çıkış noktası sağlar. Ama onları yıpratabilir de. Bu oyunu güvenle oynamak için köpeğinizin “bırakma” komutu bildiğinden emin olun. Sonra, sağlam bir çekme oyuncağı bulun ve çekin. Köpeğinize bazen kazanma şansı verin, çünkü bu bir güven arttırıcıdır.

Saklambaç

Saklambaç sadece çocuklar için değildir. Köpekler bu oyundan gerçekten keyif alabilirler. Geri çağırma komutu uygulamanın eğlenceli bir yolu da olabilir. İlk önce köpeğinize beklemesini söyleyin. Ardından, köpeğinizin en sevdiği oyuncaklardan birini veya topunu alın. Ve gitmek için iyi bir yer bulun. Hazır olduğunuzda, köpeğinizi size gelmesi için çağırın. Sizi bulması için köpeğinizi coşku ile heyecanlanmasını sağlayın oyuncağı sallayın yada topu yere vurun. Köpeğiniz sizi bulduğunda, onu heyecanla sevin ve tuttuğunuz oyuncağı, topu vererek ödüllendirin.

Sevdiği Bir Şeyi Buldurun

Köpeklerin üstün koku duyuları vardır ve çoğu burunlarını ilginç şeyler bulmak için kullanmayı severler. Köpeğinizin gizli güzellikleri bulmak için beynini ve burnunu kullanmasına izin verin. İlk olarak, köpeğinizi gözden uzak tutun veya başka bir odaya koyun. Ardından, favori oyuncağını odanın çeşitli yerlerinde saklayın. Köpeğinizi geri getirin ve ona "bul komutunu verin" Yardıma ihtiyaç duyarlarsa, tasma ile yönlendirebilir veya keşfetmesi için alanları işaret edebilirsiniz. Önce basit daha sonra zor yerlere saklayın ve bulduğu anda onu ödüllendirin.

İnteraktif Oyuncakları Kullanın

Piyasada bazı problem çözme gerektiren çeşitli eğlenceli interaktif köpek oyuncakları var. Birçok evcil hayvan tedarik mağazasından çeşitli zorluklarda oyunları ve köpek bulmacalarını satın alabilirsiniz. Bir su şişesinde veya diğer plastik kaplarda delik açarak evde kendiniz bile yapabilirsiniz. Oyuncakları nefis kokan ikramlarla doldurun ve köpeğinizi ikramları nasıl çıkaracağınızı anlamaya teşvik edin. Bu, köpeğinizin beynini ve koku duyusunu harekete geçirir ve avlanma içgüdüsünü tatmin eder.

Bobi Koleji İzmir Köpek eğitim merkezi
Halil Alper DİNÇER