Köpek Eğitiminde İmdat Yeter Artık Dediğiniz 9 Neden

KÖPEK EĞİTİMİNDE İMDAT YETER ARTIK DEDİĞİNİZ 9 NEDEN

Köpek eğitimi sahipler için bir köpeğin ömrü boyunca rahat ve huzurlu bir yaşam alanı demektir. Bugün, köpek ebeveynlerinin köpeklerini eğitmek için yardıma ihtiyaç duyduklarını düşünmeye başladığında, İmdat diyerek bizi arama nedenlerini  sizinle paylaşmanın  eğlenceli olacağını düşündüm.

YAVRU KÖPEKLER

Yeni yavru köpekler çok eğlencelidir  ama öğreneceği  çok şey var. Avrupa da  birçok insan yavru köpeklerinin  kendine güvenen, iyi huy edinmiş, iyi eğitimli ve duygusal olarak dengeli bir yetişkin köpeğe dönüşmesine yardımcı olmak için profesyonel  bir eğitmenle çalışıyor. Köpek eğitimi  otur, bekle, yat,  gel vb. Davranışlar, dikkatli sosyalleşme, tuvalet eğitimi ve popüler olan “Sahip olduğum her şeyi çiğniyor!” Gibi davranışları içeriyor. Artık kendi evinizde uzman  bir eğitmenle çalışabilirsiniz. Grup dersleri çok önemlidir, sahip ile anlık yapılan eğitimler en doğru köpek eğitim sistemidir. Yavru köpeğimiz hayata yeni başlıyor ve bizden ne istediğini bilmemiz, hem onun hem de sizin hayatını kolaylaştıracaktır…

HIRILTI VE ISIRMA

 Zekâ spektrumunun diğer ucunda diğer köpekleri / insanları yetiştiren, eğen ve / veya ısıran bir köpektir. Böyle bir köpeğe sahip olmak çok zordur. Bu yüzden insanlar genellikle profesyonel bir eğitmene yöneliyorlar. Buradaki bir tehlike, insanlar genellikle köpeklerini hırıltı için cezalandırıyor, böylece köpek görünüşte size göre  ısırmaya başlıyor. ASLA bir köpeği hırıltı için cezalandırmayın. Sana bir durumdan dolayı rahatsız olduğunu söylüyor ve bu senin bilmen için hayati bir bilgi. Köpeğiniz size, oldukça ince görünen veya köpek beden dili ile sahibi tarafından yanlış yorumlanan başka işaretler de verir. Köpeğiniz saldırganlık belirtileri gösteriyorsa, profesyonel bir pozitif takviye köpek eğitmeni  ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Onlar Sorunu çözmenize yardımcı olabilir veya köpeğinizin bir uzmana ihtiyacı olduğunu bilir.

TASMA ÇEKME

 Bu benim favorilerimden biri çünkü çok sinir bozucu ve insanlar genellikle yardım için bizlere ulaşmadan önce kendilerini  çok kötü hissediyorlar  (yargı yok - Ben kendim suçluyum!).  Tasmalı köpek eğitimi çok önemlidir. Köpeğin devamlı durması sizin için zor olabilir, çünkü yürüyüşe çıkıp her şeyi koklamak için çok heyecanlı olan köpeğinize doğal olarak takviye eder. Profesyonel  bir eğitmen, çekmeyi ortadan kaldırmak için en iyi koşum takımı ve teknikleri önerebilir. Köpeğinizin trakea ve tiroidinde ciddi hasara neden olabilecek  agresif teknikleri asla tavsiye etmeyecek olumlu bir eğitmenle çalıştığınızdan emin olun.

ZIPLAMA

Küçük köpekler bunu yaparken biraz can sıkıcı ve büyük köpekler insanlara atladığında potansiyel olarak tehlikeli bir durumdur. Bu, davranışın sıklıkla istemeden güçlendirildiği başka bir alandır, çünkü insanlar bundan büyük bir şey çıkarır. Bu dikkat, köpeğin insanlara atlamaya devam etmesini çok daha olası hale getirir. Köpek eğitiminde sorun genellikle yerinde çevre ve eğitim süreçlerinin doğru kombinasyonuna sahip olduğunuzda oldukça hızlı bir şekilde çözülebilir. Bizler  bunu düzeltmenize yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

TUVALET EĞİTİMİ

Bu, Köpek Temelleri'nde sık sık rastlanan bir alandır, ancak daha önce hiç evde yaşamamış bir barınaktan yetişkin bir köpeği kabul ettiğinizde ortaya çıkar. Asla bir evde yaşamamış yetişkin köpekler, sadece dışarıda tuvalet eğitimi almamışlardır, bu yüzden bir köpek yavrusu gibi tuvalet eğitimi almanız gerekir. Yeni kabul edilen köpekler, yeni konumlarında içten gelen sinirlilikten işeyebilirler. Aynı anda çok fazla değişiklik yaşıyorlar , onlara bunu öğretirken sabırlı ve tutarlı olmanız gerekecek. Profesyonel bir eğitmenle çalışmanızı tavsiye ediyoruz  çünkü hem sizin hem de yeni yavrularınızın birbirinizle hayal kırıklığına uğramamasına yardımcı olacaktır. Köpek eğitiminde tuvalet eğitimi sahip köpek arasında gözleme dayalı bir çalışmadır. Köpeğiniz ile siz, tüm gün boyunca berabersiniz ve bizler size tuvalet eğitiminin nasıl olacağını da öğretiyoruz.

KAPI SORUNLARI

Köpek eğitiminde en zor olan kısım da kapılara koşan ve çıkmaya çalışan köpeklerdir. Bu genellikle insanlara atlamak için kapı çaldığında acele etmek, kaçmak için kapıda acele etmek ya da birileri kapıda olduğunda havlamak / hırlamak olarak kendini gösterir. Köpeğinizin ne yaptığına ve nedenine bağlı olarak, uzman bir eğitmen durması için bir eğitim planını oluşturacaktır. Herkesi güvende tutmaya (insanlar ve köpekler) ve istenmeyen davranışları değiştirmeye dayalı çok yönlü bir yaklaşım benimseyen uzman bir eğitmen size yardımcı olacaktır.

TEPKİ GÖSTERME

Reaktivite, günümüzde bir köpekte hafif kaygıdan saldırganlığa  kadar her şeyi ifade etmek için neredeyse çok yaygın olarak kullanılan bir kelimedir. Burada reaktivite ile kastettiğim, köpeğinizin belirli tetikleyicilere dayanan istenmeyen davranışlar göstermesidir. Örneğin, yıllar önce, köpeğim Sophie’yi, hevesli bir bahçıvan olan komşum, evinden çıkarken büyük disket şapka takmıştı. Köpeğin bu duruma olumsuz tepki verdiğini keşfettim. Sophie onu bayaa bir korkuttu. Köpekler birçok farklı şeye tepki gösterebilir: diğer köpekler, sakallı erkekler, sirenler, vb. Bazı köpekler sadece tasma ile sınırlandığında reaktiftir. Bazı köpekler daha önce hiç tepki göstermedikleri bir şeye de tepki gösterecektir. Profesyonel bir eğitmen köpeğinizin neye tepki verdiğini anlamanıza yardımcı olabilir (çünkü düşündüğünüz şey olmayabilir) ve davranışı değiştirmek için en iyi planı geliştirebilir. Evde köpek eğitimi işte tam da bu yüzden çok önemlidir.

ÇİĞNEME VE KEMİRME

Bu durum, bazı yetişkin köpekler için de geçerli olan başka bir davranış bozukluğudur.  Bazı köpekler sinirlenince  ve bazıları da sadece ihtiyaç olduğu için kemirir. Özellikle pahalı deri ayakkabılar, terlikler, kumanda vs. Bu sorun, çevre ve eğitim süreçlerinin doğru kombinasyonu ile Zıplama problemine benzer teknikler kullanılarak çözülebilir. Ayrıca unutmayın ki köpeklerde bilinç olmadığı için sizin için değerli olan nesneler onların sadece kemireceği ve dişlerini kaşıyacağı şeylerdir.

MASADAN YEMEK İSTEME

 Tezgahta nefis yiyecekler bırakırsanız, köpeğiniz onu yemek isteyecektir.. Yine de bu şekilde olmak zorunda değil. Tezgahınızdaki korumasız yemekleri almaması  için köpeğinizi eğitebilirsiniz. Köpek eğitimi işte bu yüzden önemlidir.

Evdeki problemlerinizi  çözmelerine  yardımcı olmak için profesyonel köpek eğitmenlerine ulaşmanız çok önemlidir. İşte size en popüler  köpek davranış sorunlarından dokuzu. Sizlere bu sorunları nasıl çözeceğiniz hakkında ufak fikirler verdim, ancak sizler onlarla uzun yıllar keyifle yaşamak, evimizde dengeli bir köpeğimiz olsun istiyorsanız bizlere ulaşın. Sizlere bir telefon kadar uzağız.

Her zaman söylediğim bir sözü tekrarlamak istiyorum.

Köpekler bir su buharı gibidir. Onlarla ilgilenmezseniz uçup giderler…

Bobi Koleji İzmir Köpek eğitim merkezi
Halil Alper DİNÇER