Köpeğiniz ile seyahat etmeniz için 10 neden

Köpeğinizle seyahat etmek, istiyorsanız hazırlıklar ve evrak işleri açısından biraz zorlanabilirsiniz. Ayrıca bunlara konaklama için uçak bileti veya evcil hayvan ücretleri için ağır maliyetler de ekleyebilirsiniz. Ancak evcil hayvanınızla seyahat etmenin faydaları bu zor süreçten daha ağır basar.

 Seyahat ettiğiniz diğer  kişiler seyahatinizi etkiler ve insanlar asla tatmin edilemez. Öte yandan köpekler böyle değildir. İşte bu yüzden köpekleri  inanılmaz seyahat arkadaşları yapmasının 10 nedeni. 

  1. Köpekler gittiğiniz yere gitmek için her zaman mutludur! Köpeğiniz asla konaklama, varış yeri, etkinlikler veya müzik seçimi konusunda sizinle tartışmayacaktır! 
  1. Yanlış zamanda yanlış şeyi söylemezler ve o anınızı asla mahvedemezler. 
  1. Köpeğiniz yanınızdayken onu sevmek için yanaşan farklı insanlarla tanışabilirsiniz. 
  1. Onlar hangi yemeği yesem dediğinizde size karışmazlar. 
  1. Çevrenizdeki herkes sizin turist olduğunuzu anlar fakat sizi soymak veya dolandırmak için uzak dururlar. Bu durum sizi daha az hedef yapar! 
  1. Köpeğiniz otellerde, kiralık dairelerde kalırken veya kumsalda güneşlenirken bile mükemmel bir alarm sistemidir! 
  1. Köpekler sizi yavaşlamaya zorlar. Kendi kendine rehberli bir yürüyüş turu yapmak için fırsat sağlarlar. 
  1. Seyahat ederken evcil hayvan dostu aktiviteler aramak sizi her zamanki “görülmesi gereken” listede olmayan şeyleri keşfetmeye yönlendirebilir. Genellikle bu cazibe merkezleri doğada olur ve daha otantiktir. 
  1. Koşulsuz sevgiye ve tanıdık bir arkadaşa sahip olmak ruhu yatıştırır. Eğitildiklerinde iyi davranırlar ve sizi asla utandırmazlar. Onlar arkadaşlarınız gibi Huysuz veya karamsar değildir. 
  1. Onlarla seyahat ederseniz sayelerinde spor da yapmak zorunda kalırsınız ve fazla yediklerinizi yakmanızı sağlarlar. Mutlu yolculuklar! 

        Bobi Koleji  İzmir Köpek Eğitim Merkezi

        Halil Alper DİNÇER