İtaat Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

İtaat Eğitimi Nasıl Olmalıdır? İtaat Eğitimi Nasıl Olmalıdır? Bobi Koleji

Uygun bir köpek eğitim programı, köpeklerde iyi davranışların temel taşıdır. Sıklıkla kötü köpeklerin olmadığını, sadece eğitimsiz sahiplerin olduğu söylenir. Çoğu köpek sınırlar ve öngörülebilir rutinlerle gelişir. İtaat eğitimi olmadan, nasıl davranacaklarını bilmezler. İyi eğitimli köpekler, eğitimsiz köpeklerden daha mutlu ve sağlıklıdır ve kesinlikle sahipleri de öyle.

Köpeğini eğitmenin birçok farklı yolu var. Bir köpek eğitim sınıfına kaydolabilirsiniz. Veya daha verimli bir etki için özel dersler için profesyonel bir köpek eğitmenin desteğini alabilirsiniz. Köpeğinizi bir eğitmenle birlikte zaman geçirmesini sağlamak yararlıdır. Daha mantıklı bir yol, köpeği travmaya sokmadan yaşam alanında eğitimci ile beraber sahibinin bulunması köpeğinizle bağ kurmanın harika bir yoludur.

Etkili köpek eğitimi çok fazla öğe gerektirmez, ancak süreci daha rahat ve etkili hale getirmeye yardımcı olacak birkaç temel malzeme vardır. Köpeğiniz için uygun ve rahat bir köpek tasması veya koşum takımı seçin. Daha sonra eğitmeninizin desteği ile beraber hangi köpek tasmasının en iyi olduğuna karar verin. Genel olarak boğma tasma köpek eğitimi için uygun değildir. Ayrıca, köpeğinizin sahip olduğu ve çabuk yemesi kolay olan köpek ödül mamalarında yararlanabilirsiniz. Evcil hayvan mağazalarında çok sayıda harika ödül mamaları vardır.

Bir Yöntem Seçin

Köpek itaat eğitimine başlamadan önce, sizin ve köpeğiniz için en iyi yöntemi seçin. Eğitim stilleri değişiklik gösterir, ancak pozitif köpek eğitim yöntemlerine köpekler daha çok yanıt vermektedir. Pozitif köpek eğitim programlarımız itaat eğitimi için en doğru ve hızlı eğitimi köpeğinize verecektir.

Bobi Koleji İzmir Köpek eğitim merkezi
Halil Alper DİNÇER