Evimde köpek beslemek için 17 neden.

KÖPEK SAHİBİ OLMAK İÇİN 17 NEDEN.

Tüylü bir yavru köpek sahibi olarak, aklımda bir köpeğe sahip olmanın hayatımın birçok tarafına keyif getirdiğine şüphe yok. Demek istediğim, gülen bir yüze uyanıp kuyruk sallayarak nasıl mutlu yaşayamam? Henüz tüylü bir arkadaşı olmayan veya ailenize bir tane eklemeyi planlayanlarınız için, köpeklerin hayatlarımızın her birine getirdiği bilimsel olarak kanıtlanmış faydalar olduğunu duymaktan mutluluk duyacaksınız! Eğer bir köpek almak için neden arıyorsanız, İşte size 17 neden.

 

               

 1. Köpekler ruh halinizi önemli ölçüde artırır!
 2. Bir köpeğe sahip olmak, kardiyovasküler hastalık riskini azaltmaya yardımcı olabilir.
 3. Köpekler çocukları cilt hastalıklarından ve alerjilerden korur.
 4. Bir köpeğe sahip olmak fiziksel sağlığınızı iyileştirir ve sağlıklı bir fitness rutinini teşvik eder.
 5. Köpekli insanlar hastalıklardan daha çabuk iyileşir.
 6. Köpekler mükemmel hizmet ve uyarı hayvanlarıdır.
 7. Evlerinde köpek olan çocuklar daha az okulu kaçırırlar.
 8. Ama bekleyin, daha fazlası var (çocuklarınız için)!
 9. Basitçe söylemek gerekirse, onlar bir insanın en iyi arkadaşıdır.
 10. İnsanlarını bulmak için kesin olarak - 4.500 km gibi büyük mesafelere gidecekler.
 11. Mükemmel bekçi köpekleridir.
 12. Köpekler sosyal etkileşimleri artırmaya yardımcı olur.
 13. Asla sıkıcı bir an yoktur.
 14. Köpekler hayatınızı kurtarabilir.
 15. İş yerinde köpeğiniz mi var? Size bir sevimli köpek yavrusu yazayım.
 16. Bir köpeğe sahip olmak sizi daha harika yapar!
 17. Daha fazlasını söylememe gerek var mı?

 

 1. Köpekler ruh halinizi önemli ölçüde artırır!

 

Köpeğinizle sadece 15-30 dakika geçirmek, sizi daha sakin ve rahat hissetmenize yardımcı olabilir, stresi azaltır ve mutluluğu artırır. Yavrunuzla oynamak, her ikisi de zevk ve huzurla ilişkili nörotransmiterler olan beyninizin dopamin ve serotonin seviyelerini arttırır. Bir dahaki sefere hissettiğinizde BarkBox'ınızdan en yeni oyuncağı alın ve yavrularınızla biraz zaman geçirin! sallanan bir kuyruğun yüzünüzde bir tebessüm yaratacağından emin olabilirsiniz.

 

 

 1. Bir köpeğe sahip olmak, kardiyovasküler hastalık riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

 

Araştırmalar , köpeklerinizle konuşmanın ve onlarla oynamanın genellikle daha düşük kan basıncına eşlik ettiğini gösterir ve bu, sayısız farklı hastalık için daha düşük bir risk anlamına gelir.

 

 1. Köpekler çocukları cilt durumlarından ve alerjilerden korur.

 

Köpeklerle büyüyen çocukların egzama gelişme riski, kedisi olan veya hiç köpeği olmayanlardan daha düşüktür. Evet bu doğru! Ayrıca, çocuklar bir köpekle büyürlerse daha az evcil hayvan alerjisi geliştirir.

 

 1. Bir köpeğe sahip olmak fiziksel sağlığınızı iyileştirir ve sağlıklı bir fitness rutinini teşvik eder.

 

Elbette! Köpeğinize günlük egzersiz yaptırmak gerekir ve siz de mecburen öyle! Köpek sahipleri köpekleriyle oynama ve çalışma sorumluluğunu taşırlar, bu nedenle sadece köpeklerin daha aktif olma eğilimi vardır.Sizde bu sayede günlük sporunuzu yapmış olursunuz.

 

 1. Köpekli insanlar hastalıklardan daha çabuk iyileşir.

 

Köpek sahipleri, köpek sahibi olmadıklarından çok daha yüksek bir iyileşme oranına sahiptir. Aslında, kalp krizi geçiren köpekleri olan insanların, tam olarak iyileşmeyenlerden iki kat daha fazla iyileşme olasılığı vardı !

 

 1. Köpekler mükemmel hizmet ve uyarı hayvanlarıdır.

 

Köpekler, engelli insanlar için uygun şekilde eğitildiklerinde mükemmel servis arkadaşları olurlar. İlaç getirmek, insanı için stresli bir durumu hafifletmek ve hatta yaklaşan epileptik bir nöbet tespit etmek için eğitilebilirler.

 

 1. Evlerinde köpek olan çocuklar daha az okulu kaçırırlar.

 

Evet bu doğru. Hepimiz çocukların kesinlikle yavrulara bayıldığını biliyoruz, ancak araştırmalar köpek sahibi ailelerden gelen çocukların daha iyi genel sağlık ve evde yavru sahibi olmaktan daha az hastalık nedeniyle daha iyi okula devam ettiklerini göstermiştir.

 

 1. Ama bekleyin, daha fazlası var (çocuklarınız için)!

 

Köpeklere sahip olmanın aslında bir çocuğun benlik saygısını artırdığı ve strese neden olan sorunların ele alınmasını kolaylaştırdığı gösterilmiştir.

 

 1. Basitçe söylemek gerekirse, onlar bir insanın en iyi arkadaşıdır.

 

Yüksek koku, görme ve işitme duyuları nedeniyle köpekler, insanlarına beklenmedik derecede güçlü bir sadakate sahip son derece akıllı yaratıklardır. Köpekleri olanlar bilecek - yavrularınız insan vücudunun dilini, duygularını ve duygularını hissedebilir ve bu kırılmaz bir bağın yolunu açar.

 

 1. İnsanlarını bulmak için kesin olarak - 4.500 km gibi büyük mesafelere gidecekler.

 

Bobbie the Wonderdog'un hikayesini duydunuz mu? Ülke çapında yanlışlıkla terk edildikten sonra ailesine dönmek için 4.500 km yol kat etti.

 

 1. Mükemmel bekçi köpekleridir.

 

Yavru köpeklikten itibaren köpekler, yolunuza çıkan çürük şeylerin farkında olmayı ve dikkat etmeyi öğrenirler. Potansiyel hırsızlar, pencerede havlayan veya izleyen bir köpek tarafından korkarlar. Rottweiler, Alman Çoban köpekleri ve İskoç Teriyerleri en iyi bekçi ırkları arasındadır, ancak kabarık Amerikan Eskimo köpeğimin bile aileleri garip veya şüpheli herhangi bir şey konusunda uyarmada harika olduğu biliniyor!

 

 1. Köpekler sosyal etkileşimleri artırmaya yardımcı olur.

 

Evet, köpeklerin sadece insanlarıyla ilgilenmeye ve oyun zamanına ihtiyacı yoktur, aynı zamanda diğer yavrularla da sosyalleşmek için zamana ve oyuna ihtiyaçları vardır! Bu, köpek yavrusu oyunlarını denetlerken, insanların sosyalleşme şansına sahip olacakları anlamına gelir. Yavruları olanlarınız, mahallede yürüyüşe çıkmanın bile birçok arkadaş getirebileceğini ve birçok konuşma başlatabileceğini biliyormuydunuz!

 

 1. Asla sıkıcı veya sıkıcı bir an yoktur.

 

Bugün ne yapacağınızı merak ederek kendinizi evde otururken buldunuz mu? Köpeğinizle yapabileceğiniz çok fazla şey var, bu parka bir gezi yapmak, köpek eğitimi, oyun oynamak, koşmak ya da sadece bir oyuncak çiğnerken bile onları izlemek harika bir duygudur. İkiniz için de eğlenceli bir durum değilmi?

 

 1. Köpekler hayatınızı kurtarabilir.

 

Sevimli köpek arkadaşlarımız , insan vücudundaki kanser kokusunu tespit edebiliyor gibi görünüyor . İnsanlarının vücudundaki benleri veya yumruları yalamaya ve koklamaya devam eden yavruların öyküleri vardır ve sonunda bu cilt koşullarının kanserli olduğunu öğrendik. Aslında, insanlar bu keşfi gerçekleştirse bile, köpekler için kanseri tespit etmek sadece 3 saat sürdü!

 

 1. İş yerinde köpeğiniz mi var? Size bir sevimli köpek yavrusu yazayım.

 

İşyerlerinde köpeklerin insanlarıyla çalışmasına izin veren artış eğilimine dikkat edin? Bunun bir nedeni var! Çalışmalar , köpeklerini işe götüren kişilerin iş günü boyunca daha düşük stres seviyelerine sahip olduğunu göstermiştir.

 

 1. Bir köpeğe sahip olmak sizi daha harika yapar!

 

Bir köpek sahibi olmanın getirdiği sorumluluk, sabır, bencillik ve bağlılık bizi daha güçlü, çok daha iyi insanlar yapar.

 

Köpek-insan ilişkisi iki yönlü bir sokak. “Kim kimi kurtardı?” İfadesini duyduk. ve kesinlikle dikkate alınması gereken bir şey. Köpekler, çevremizdekilerin sağlığının yanı sıra fiziksel ve zihinsel sağlığımızı geliştirdiklerini kanıtladılar.

 

 1. Daha fazlasını söylememe gerek var mı?

 

Köpeğinizle bağ kurarken sizi süpüren büyülü, öforik duygular sadece hayal gücünüzde değildir. Tüylü arkadaşınızla göz teması kurmak ve bu sevimli yüze sevgiyle bakmak , sisteminize “iyi hissetmek” ilacı olan oksitosinin salınmasını tetikler .

 

Bağımlılık yapıcı, evet, ama zararlı mı? Hayır! Bu sakin ve mutlu bakış,% 100 doğaldır ve asla yalan söylemez. Köpek eğitimi ile daha sosyal ve dengeli köpek sahibi olabilirsiniz.

Bobi Koleji İzmir Köpek Eğitim Merkezi

Halil Alper DİNÇER