Evde Büyük Irk Köpek Beslemek

Büyük cins bir köpek yetiştirme hakkında bilmeniz gereken her şey

Tazı, boksör, kurt köpeği, Danua, Bernese Dağ Köpeği ve Rottweiler dahil olmak üzere büyük cins köpeklerin fotoğraf illüstrasyonu.  Büyük cins köpeklerin doğru mamayı, yeterli egzersizi, yeterli eğitimi aldığından ve evinizde yeterli alana sahip olduğundan emin olun.

Danua veya Akita gibi dev bir köpeğe sahip olma fikrini seviyorsanız ve bunun bir Laboratuar sahibi olmakla hemen hemen aynı olacağını düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Ekstra boyut, ihtiyaç duyduğu alandan yediği yiyeceğe kadar onu büyütmenin neredeyse her yönünü değiştirir. Öncelikle, bir tane satın almanın sizin için uygun olup olmadığını düşünmeden önce araştırmanızı yapmanız gerekir.

Büyük cins bir köpeğe sahip olmakla ilgili her şeyi bilmenize yardımcı olacak bir rehber hazırladık.

Orta ırklar ve büyük ırk köpekler

Hali hazırda orta boy bir köpeğiniz varsa, ne kadar alana ihtiyaçları olduğunu ve onları sağlıklı tutmak için ne yapmanız gerektiğini bileceksiniz. Büyük bir köpeğin egzersiz yapmak için daha fazla alana ihtiyacı olduğunu söylemeye gerek yok, ancak aynı zamanda yürüyüşe çıktığında onları tutabilecek güçlü bir sahibine de ihtiyaçları var.

Büyük köpekler genellikle naziktir, ancak sıçradıklarında kendi güçlerinin farkına varamayabilirler, bu nedenle çok genç yaşlardan itibaren özellikle iyi eğitilmeleri gerekir. Ayrıca artrit ve dirsek veya kalça displazisi gibi çeşitli sağlık sorunlarının yanı sıra sindirim sistemi bozukluklarına da eğilimlidirler, bu nedenle hayatlarının ilerleyen dönemlerinde karşınıza büyük veteriner ücretleri çıkabilir.

Egzersiz ve yemek

Ne yaparsanız yapın, köpeğinize miktarından fazla mama vermeyin. Eğer günlük mama öğününden fazla mama verirseniz yeterince hızlı büyürler ve bu durum daha hızlı büyürlerse kaslarını, eklemlerini ve iskelet yapılarını zorlar. Köpeğinizin büyük cins yavrular için uygun kalori, besin ve vitamin içeren mamaya ihtiyacı olacaktır, bu nedenle ihtiyaç duyduğu mama türü ve onu her gün ne kadar beslemesi gerektiği konusunda veterinerinizle görüşün.

Bol egzersiz de önemlidir, büyük bir köpek şişman olmamalıdır, ne kadar ve ne tür egzersiz yapmaları gerektiğini belirlemek için hayvanınızın cinsinin asıl amacını kontrol etmelisiniz.

Ev düzenlemeleriniz

Dürüst olun, büyük bir köpek için yeriniz var mı? Küçük bir yeriniz varsa, yeni bir ev arkadaşı ve sakar bir ev arkadaşına sahip olmak gibi olacaktır. Bir şeylere çarpacaklar ve onları devirecekler ve uzanıp etrafta kalan hemen hemen tüm yiyecekleri alacaklar. Onlar için yeterince büyük bir yatağın var mı? Arabanızda yer var mı?

Kulağa biraz ürkütücü gelebilir, ancak büyük bir köpek alırken ne yaptığınızı göz önünde bulundurmalısınız. Araştırmanızı yapar, düzgün bir şekilde hazırlanır ve ihtiyacınız olan zamanı ayırırsanız, büyük bir köpeğin etrafta dolaşmak ve eğlenceli, sevecen ve sevimli bir arkadaş olmak için harika bir köpek olduğunu göreceksiniz.

Bobi Koleji İzmir Köpek Eğitim Merkezi

Halil Alper DİNÇER