Köpek Eğitimlerimiz

Köpek Eğitimlerimiz Köpek Eğitimlerimiz Bobi Koleji

Pozitif köpek eğitimi, farklı aşamaları içerse de temel noktası köpeğinizin yaşam alanında uygulanmasıdır. Köpeklerde bilinç yoktur. Bu sebeple köpek çiftliği gibi alanlarda eğitim verildiğinde köpeğiniz terk edildiğini düşünerek belli aşamalarda travma yaşamaktadır. Üstelik yaşam alanınız içinde olan her durumdan mağrum kalarak başka bir ortam için eğitim alır. Bu sebeple eğitimlerimizin iki temel felsefesi vardır. Pozitif yönlendirmeye dayalı olmaları ve köpeğe yaşam alanı içinde eğitim verilmesi.

Eğitimlerimiz bu felsefe dahilinde şu şekildedir.

Köpek eğitiminin yaşı yoktur. Her yaşta köpek eğitilebilir. Burada önemli olan sahibinin de eğitimlere katılıyor olmasıdır.  Köpeğimiz 5 günlük eğitim programımızda otur, bekle, yat ve gel komutlarını beden dili ile eksiksiz olarak öğrenir. Bunun dışında ev içindeki kurallar, yasak alanlar, çalan kapıya ne yapacağı, mama nasıl verilir, bırak, yönlendirme, tasmalı yürüyüş ve sosyalleşme çalışmaları da yapılarak sahip köpek arasındaki bağı kuruyoruz.

Bu 5 günlük eğitimde

 Köpeğinizle nasıl iletişim kuracağınızı ve "çağrıldığında gelmesi"  "gevşek tasma yürüyüşü" gibi temel becerileri öğreten harika bir giriş eğitimidir. 5 günlük derste ayrıca problem çözme ve sosyalleşme ele alınacaktır.

Daha önce eğitimi olmayan köpekler için bu eğitim, dürtü kontrolü ve ilişki kurma egzersizleri ile temel davranışları öğretecektir. 


Temel ipuçlarını zaten bilen köpeklere, daha fazla mesafe, süre ve dikkat dağınıklığı içeren durumlarda aynı sonuçları elde etmelerine yardımcı olur.


Daha hızlı ve daha tutarlı yanıtlar sağlamak için köpeğinizin davranışlarını güçlendirir ve güvenilirliği artırmaya yardımcı olur. Dışarıdayken görgü kuralları, dikkat dağıtan karışık sahalarda uygulamalar ve daha fazlasıdır.

Evcil hayvan ebeveynlerinin ve evcil hayvanlarının bir "Terapi Köpeği Değerlendirmesi" yapmak için gerekli becerileri öğrenmelerine ve uygulamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Evcil hayvanınızın vücut dilini okumayı ve olumlu etkileşimler göstermeyi öğreneceksiniz.

Bobi Koleji İzmir Köpek Eğitim Merkezi
Halil Alper DİNÇER